logoCCE

starší děti (od cca 5. třídy) ve středu od 12,45

mladší děti (od 4 let do cca 3. třída) v pátek od 15,30

Zasedání Synodu ČCE

1. zasedání 34. synodu Českobratrské církve evangelické se koná ve dnech 14. až 17. května 2015 v Praze.

Program a aktuální zprávy můžete sledovat ZDE

Pobývání na farním dvorku

pátek 29. května od 17hodin

Zveme vás ke společnému trávení pozdního odpoledne a večera - tentokrát bude tématem sport v mnoha podobách.

Pozvánku najdete: ZDE

Setkávání maminek s malými dětmi

každé pondělí od 15hodin

Máte-li chuť, přijďte pobýt s ostatními ženami ajejich malými dětmi - fotky z minulých stkání najdete ve fotogalerii.

setkání po bohoslužbách

Po nedělních bohoslužbách nemusíte utíkat domů - rádi se s vámi setkáme při rozhovorech u kávy/čaje a občerstvení - od května do září se takto setkáváme po každých bohoslužbách.

Vaříme fairtradovou kávu a čaj a pečeme z lokálních surovin :-)

Husovské slavnosti 2015

V červenci 2015 uplyne 600 let od mučednické smrti mistra Jana Husa. info zde

Adopce na blízko

sociální projekt našeho sboru - podrobnější info najdete vlevo v záložce "adopce na blízko"

Komunitní centrum o.s. Ratejna

po rekonstrukci podlahy a zdí jsme v říjnu 2014 opět otevřeli - sledujte samostatné stránky ZDE

PROSTORY ve Volyni

máte-li zájem o poskytnutí sborového domu ve Volyni pro vaše víkendové či týdenní pobyty, tak se neváhejte přihlásit - vhodné i pro větší skupiny ale i pro rodiny s dětmi.

------------------

Úvodní stránka

Pravidelný program

Co bylo

..Adopce na blízko

..Fairtradový sbor

..Možnosti pobytů

..Ratejna

* Rekonstrukce sborového domu *

* Strakonice *

* Sborové dopisy *

projekt KRABICE OD BOT - Vánoce 2014

Letos jsme chtěli obdarovat 89 dětí zapojených v našem projektu Adopce na blízko – pomoc dětem a rodinám s dětmi v sociální a finanční nouzi. Dárcům jsem spolu se jménem a věkem dítěte mohla říct i kousek nelehkého osudu – sice jen krátce a symbolicky, ale svěřovala jsem jim děti do péče. Už po čtrnácti dnech byla všechna jména konkrétních dětí rozdána do dárcovských rukou. Zájem o balení dárků byl obrovský a tak jsme přijímali i tzv „obecné krabice“ - krabice s označením pohlaví a cca věku.

320 – to je konečné číslo - vánočně zabalené dárky nám věnovala odhadem stovka!! jednotlivců širokého věkové spektra. Dál se rozhodli balit dárky zaměstnanci OSSZ Prachatice, žáci a učitelé základních škol ve Čkyni (1a,1B,2.,3. a 5. třída), Strakonice Čelakovského (1C a 4B), Strakonice Dukelská (4.třída). Studenti střední jazykové školy ve Volyni (obor sociální práce), zaměstnanci mikrobiologie strakonické nemocnice, zaměstnanci firmy Johnson controls Strakonice (odd. vývoj a inovace).

Týden před Štědrým dnem jsou všechny dárky rozdány – ať už přímo rodinám či sociálním pracovníkům, kteří mají děti „v péči“. Dvě stě krabic putovalo do rukou dětí, které mi pomohlo vytipovat několik sociálních pracovnic, ty pracují s tzv. „dětmi z terénu“, stejně tak i dětská lékařka a učitelky. Ty děti žijí v našem bezprostředním okolí – jsou z okolí Volyně, Husince, Prachatic, Čkyně a Strakonic. Děti, kterým se nežije jednoduše, lehce. Díky štědrým dárcům jsme mohli přidávat také oblečení, obutí, hračky nebo cukrovinky. Do našich „adopčních“ rodin jsme také rozvezli cca 400kilo potraviny, které jsme získali při Národní potravinové sbírce. Letos jsme vezli čtyřicet dárků a plyšáky a cukrovinky také do strakonického Dětského centra. Hračky a třicet krabic jsme poskytli dobrovolníkům, kteří balí dárky pro děti v nemocnicích a 35 krabic putovalo k našim kolegům ze sdružení Romano Jasnica, kterým se nedostává dárků pro děti z různých částí republiky.

Děkuji všem dárcům za jejich štědrost a za důvěru v naše konání.

Chtěli jsme udělat radost, potěšit a snad i trochu pomoct – a díky vám se to určitě podařilo. Děkuji

Eva Tkadlečková
Českobratrský evangelický sbor ve Volyni

Takto vypadá 320 krabic + velké množství hraček, školních potřeb, oblečení, obutí a cukrovinek:

krabice od bot 2014

fotky jsou řazeny dle času (...poslední fotky jsou z rozdávání...)

5.12. dárky od zaměstnanců OSSZ Prachatice + střední škola Volyně obor sociální práce

krabice od bot 2014

10.12. dárky od učitelů a žáků Základní školy ve Čkyni (1A,1B,2.,3. a 5. třída)

krabice od bot 2014

11.12. dárky od učitelů a žáků Základní školy Strakonice - Čelakovského (1C a 4. třída)

12.12. ODVOZ - Dětské centrum Strakonice