logoCCE

Českobratrský evangelický sbor ve Volyni

Úvodní stránka

Pravidelný program

Co bylo

Fotogalerie

Kontakty


..Adopce na blízko

..Fairtradový sbor

..Možnosti pobytů

..Ratejna* Rekonstrukce sborového domu *

* Strakonice *

* Sborové dopisy *

TOPlist
TOPlist

zpět na Fotogalerie

Fotogalerie


Národní potravinová sbírka - 22. listopadu 2014V sobotu 22. listopadu se v celé republice v rámci Národní potravinové sbírky vybralo celkem 173 tun potravin, což je téměř třikrát více než vloni.

Letos jsme se do sbírání potravin zapojili i my – ve strakonickém Kauflandu jsme mohli sbírat potraviny pro rodiny s dětmi - jsou z našeho bezprostředního okolí, z okolí Volyně, Husince, Prachatic, Čkyně a Strakonic
detske 01 detske 02

detske 03 detske 04

detske 05 detske 06

detske 07 detske 08

detske 07 detske 07

detske 07 detske 07

Ochotných dárců se zapojilo hodně – stačilo nakoupit některé trvanlivé potraviny ze seznamu, který jsme rozdávali u vchodu (těstoviny, rýže, polévky v sáčku, konzervy, nápoje, mouka, olej, luštěniny apod). A po jejich zakoupení je dát do rukou našich dobrovolníků za pokladnami. Někdy jsme dostali jednotlivé potraviny, jindy celý rodinný nákup, někdy byl dar přesně podle seznamu. Jsme vděční i za povzbuzující a přejná slova k našemu konání. Nikoho jsme do ničeho nenutili, nepřesvědčovali, jen jsme nabízeli možnost pomoci - brblání a neochoty jsme zažili vlastně jen minimálně.

Po deseti hodinách jsme vybrali neuvěřitelných a rozhodně nečekaných 830,5kilogramů trvanlivých potravin. Dostali jsme 175kg těstovin, 98kilo rýže, 73litrů oleje nebo přes třináct kilo instantních a sáčkových polévek. Vděčně přijímáme také 28kilo dětské výživy nebo 13kg paštik a masných konzerv.

Děkujeme všem dárcům, díky Vám se podařila dobrá věc. Díky vašim darům můžeme zažívat, že světem nevládne jen lhostejnost - naopak. Bude líp!

Děkujeme za Vaši důvěru v naše konání.