logoCCE

Českobratrský evangelický sbor ve Volyni

O Z N Á M E N Í AKTUÁLNĚ P Ř I P R A V U J E M E aktualizace 14.8.16

bohoslužby

se v sídle sboru, ve Volyni, konají každou neděli od 10hodin

Kazatelna od června do srpna 2016

PŘEHLED KAZATELŮ VE VOLYNI V LETNÍCH MĚSÍCÍCH NAJDETE - ZDE

sbor je bez vlastního kazatele

od 1. září 2016 nemá volyňský sbor vlastního kazatele - je administrativně spravován kazatelem Jiřím Jedžíkem z Písku.

V případě potřeby kontaktujte kurátora sboru Ing. Petra Kučeru 602 408 203 nebo administrátora sboru Mgr. Jiřího Ježdíka 728 529 547.

Při nedělních bohosužbách tak můžete z kazatelny slyšet kazatele z okolí, kteří našemu sboru vypomáhají svou službou.

Evangelická neděle

bude 4. září 2016 v Českých Budějovicích, začátek v 9,30. Program pro všechny generace po celý den.

Plakát je možné si prohlédnou zde: ZDE

Svou případnou účast nahlaste v neděli kurátorovi sboru.

Setkání pro konfirmandy

se plánuje na víkend od 23. do 25. září do Volyně.

Adopce na blízko - ČERVEN

aktuální zpráva pro dárce a příznivce sociálního projektu našeho sboru je ZDE

podrobnější info o projektu najdete ZDE

www.prouprchliky.cz

jsou webové stránky, které zřídila ČCE jako odpověď na aktuální situaci v souvislosti se zvýšeným příchodem uprchlíků a migrantů do Evropy.

V ČCE pracuje farář pro menšiny + nově je teď zřízeno pracovní místo koordinátora pro práci s uprchlíky a migranty. Na uvedených webových stránkách se dozvíte jak a kde účinně pomáhat, jak se zapojit. Případně koho pozvat na besedu na uvedené téma apod.

....více info www.prouprchliky.cz nebo v dokumentu ZDE

Sborový dopis - duben 2016

na začátku dubna jsme rozesílali členům sboru informační sborový dopis o aktuálním dění ve sboru

.... více informací ZDE

Sbor má profil na FACEBOOKU

aktuální informace můžete sledovat také ZDE

Prostory sborového domu

máte-li zájem o poskytnutí sborového domu ve Volyni pro vaše víkendové či týdenní pobyty, tak se neváhejte přihlásit - vhodné i pro větší skupiny ale i pro rodiny s dětmi.

... více ZDE


------------------

Úvodní stránka

Pravidelný program

Co bylo

Fotogalerie

Kontakty


..Adopce na blízko

..Fairtradový sbor

..Možnosti pobytů

..Ratejna* Rekonstrukce sborového domu *

* Strakonice *

* Sborové dopisy *

TOPlist
TOPlist

FT001

Adopce na blízko

projekt sboru realizovaný od ledna 2014


Pomáháme osobám v aktuální hmotné a sociální nouzi. Pracujeme s dětmi, rodinami s dětmi, osamocenými seniory nebo s lidmi bez domova v našem blízkém okolí, kteří to mají v životě složitější.

Potřebují pomoc – lepší sociální kontakty, finance, stravování, hmotné zabezpečení, společenství, doučování, smysluplné vyplnění volného času, pomoc s orientací v systému apod. To vše se snažíme svým konáním potřebným lidem nabídnout, podat jim pomocnou ruku, být nápomocni při jejich „stavění se na nohy“.


-----------------------------
!!! Zpráva pro dárce a příznivce sociálního projektu našeho sboru je ZDEAktuálně - duben až červen 2016: platátek je ZDE

--------------------------------------------------------

Naším cílem pomáhat osobám s hmotné a sociální nouzi. Pracujeme s dětmi, rodinami s dětmi, osamocenými seniory nebo s lidmi bez domova v našem blízkém okolí, kteří to mají v životě složitější. Potřebují pomoc – lepší sociální kontakty, finance, stravování, hmotné zabezpečení, společenství, doučování, smysluplné vyplnění volného času, pomoc s orientací v systému apod. To vše se snažíme svým konáním potřebným lidem nabídnout, podat jim pomocnou ruku, být nápomocni při jejich „stavění se na nohy“.

Spolupracujeme s terénními sociálními pracovníky, s lékaři a učiteli. Projekt Adopce na blízko koordinuje a přímou práci s klienty zajišťuje pastorační pracovnice sboru. V rámci projektu aktivně spolupracujeme krizovými centry či azylovými domy v okolí (Prachatice, Husinec, Studená, Strakonice) apod.detske 07 detske 07


--------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------
Zpráva o činnosti za rok 2015
... celou zprávu naleznete v přiloženém dokumentu... ZDE
--------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------
Zpráva o činnosti za rok 2014
... celou zprávu naleznete v přiloženém dokumentu... ZDE
--------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

Zpráva o činnosti 01-06/2014
... celou zprávu naleznete v přiloženém dokumentu... ZDE
--------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------


Fotky a informace z Krabice od bot 2015 a Trochu jiné Krabice od bot 2015 najdete zde:

Fotky z projektu Krabice od bot 2015

starší - dílčí- zprávy


*************

NÁRODNÍ POTRAVINOVÁ SBÍRKA 2015 - v sobotu 21. listopadu jsme ve strakonickém Kauflandu v rámci Národní potravinové sbírky vybrali krásných 616,5kilo trvnlivých potravin, které nyní přerozdělujeme osobám zapojeným do našeho projektu Adopce na blízko (především jednotlivci a rodiny v sociální a finanční nouzi)


Letos už potřetí balíme vánoční dárky do KRABICE OD BOT ...více ZDE Už 10. listopadu jsme začali rozdávat 144 konkrétních jmen do dárcovských rukou - již za 7,5dne byly všechny "v péči". Nyní se nám vánočně zabalené dárky pomalu scházejí zpět.


Pokud nechcete balit jmenovité dárky, ale i tak chcete přispět potřebným, pak je tu TROCHU JINÁ KRABICE OD BOT ...více ZDE*************

KRABICE OD BOT - Vánoce 2014

Letos jsme chtěli obdarovat 89 dětí zapojených v našem projektu Adopce na blízko – pomoc dětem a rodinám s dětmi v sociální a finanční nouzi. Dárcům jsem spolu se jménem a věkem dítěte mohla říct i kousek nelehkého osudu – sice jen krátce a symbolicky, ale svěřovala jsem jim děti do péče. Už po čtrnácti dnech byla všechna jména konkrétních dětí rozdána do dárcovských rukou. Zájem o balení dárků byl obrovský a tak jsme přijímali i tzv „obecné krabice“ - krabice s označením pohlaví a cca věku.

320 – to je konečné číslo - vánočně zabalené dárky nám věnovala odhadem stovka!! jednotlivců širokého věkové spektra. Dál se rozhodli balit dárky zaměstnanci OSSZ Prachatice, žáci a učitelé základních škol ve Čkyni (1a,1B,2.,3. a 5. třída), Strakonice Čelakovského (1C a 4B), Strakonice Dukelská (4.třída). Studenti střední jazykové školy ve Volyni (obor sociální práce), zaměstnanci mikrobiologie strakonické nemocnice, zaměstnanci firmy Johnson controls Strakonice (odd. vývoj a inovace).

Týden před Štědrým dnem jsou všechny dárky rozdány – ať už přímo rodinám či sociálním pracovníkům, kteří mají děti „v péči“. Dvě stě krabic putovalo do rukou dětí, které mi pomohlo vytipovat několik sociálních pracovnic, ty pracují s tzv. „dětmi z terénu“, stejně tak i dětská lékařka a učitelky. Ty děti žijí v našem bezprostředním okolí – jsou z okolí Volyně, Husince, Prachatic, Čkyně a Strakonic. Děti, kterým se nežije jednoduše, lehce. Díky štědrým dárcům jsme mohli přidávat také oblečení, obutí, hračky nebo cukrovinky. Do našich „adopčních“ rodin jsme také rozvezli cca 400kilo potraviny, které jsme získali při Národní potravinové sbírce. Letos jsme vezli čtyřicet dárků a plyšáky a cukrovinky také do strakonického Dětského centra. Hračky a třicet krabic jsme poskytli dobrovolníkům, kteří balí dárky pro děti v nemocnicích a 35 krabic putovalo k našim kolegům ze sdružení Romano Jasnica, kterým se nedostává dárků pro děti z různých částí republiky.

Děkuji všem dárcům za jejich štědrost a za důvěru v naše konání.

Chtěli jsme udělat radost, potěšit a snad i trochu pomoct – a díky vám se to určitě podařilo. Děkuji

Eva Tkadlečková Českobratrský evangelický sbor ve Volyni


Fotky o letošním sbírání vánočních dárků najdete zde:

Fotky z projektu Krabice od bot 2014

*************
V sobotu 22. 11. 2014 proběhla NÁRODNÍ POTRAVINOVÁ SBÍRKA - potraviny vybrané ve strakonickém Kauflandu si můžeme ponechat do našeho projektu "Adopce na blízko". Informace k průběhu sbírky najdete ZDE

Fotky z Národní potravinové sbírky 2014

Článek ze Strakonického deníku: ZDE

*************
Před Vánocemi 2013 jsme pomáhali se sháněním ošacení cca 15 dětí, které to nemají v životě lehké. Napadlo nás, že bychom projekt „krabice od bot“ , se kterým přišel farář ČCE pro menšiny Mikuláš Vymětal, trochu předělat našim potřebám – spolu s několika sociálními pracovníky, se kterými jsme v kontaktu jsme dali dohromady seznam dětí (věk, případně nelehký rodinný osud) a oslovili lidi ve sboru i mimo něj, zda by nezkusili těmto konkrétním dětem zabalit vánoční dárek do krabice od bot. Tyto děti netušily, že nějaké dárky od nás dostanou. Ukázalo se, že mezi dárci je o takovou pomoc velký zájem. Ve výsledku to bylo 78 konkrétních dětí, resp dárků pro ně + cca 200 „obecných“ krabic s dárky.

Kromě více jak šedesátky!! jednotlivých dárců se také přidaly děti ze tří tříd základní školy, tří středních škol a rodiče z mateřské školky. Vedle vánočně zabalených dárků vyrostla ještě velká hromada zimního oblečení, školních potřeb, hraček a trvanlivých potravin. Stejně tak i menší finanční sbírka na zaplacení obědů.

Adopce na blízko
Bylo jasné, že tím to ale nekončí - víme a pracujeme s konkrétními dětmi a jejich rodinami, kterým se nežije jednoduše, lehce. Mnohdy žijí v nedobrých podmínkách, v těch extrémních případech chudě až nuzně, jsou sociálně vyloučené. Jindy to jsou neúplné rodiny. Jindy zase osaměle žijící lidé na hranici mezi azylem a ulicí.

Od začátku roku jsme tak předali již více jak stovku konkrétních požadavků/darů – školní aktovky a jiné školní potřeby, ložní prádlo, postýlky, kočárky, matrace, deky a polštáře, obuv, hračky, knihy, drogerie, úklidové prostředky, trvanlivé potraviny

Spolupracujeme s 3 terénními sociálními pracovníky, 2 azylovými domy, 2 lékaři. Jednáme s Potravinovou bankou (spolupráce při získávání trvanlivých potravin), se státní správou (sociálka, úřady práce). Já shromažďuji požadavky, zveřejňuji je případným dárcům a následně sbírám darované. Darované pak třídím a rozdávám do rodin a nebo předám soc. pracovníkům. Někdy je kontakt s rodinou jen při předávání věcí, jindy je zde prostor pro rozhovor nebo pro konkrétní pomoc (návrh splátkových kalendářů na dluhy, pomoc s papírováním, pomoc s přípravou jídla...)


Jak dál
Projekt Krabice od bot na Vánoce 2014 zřejmě znovu zopakujeme. Adopce na blízko bude pokračovat volně dál.

Věříme, že se nám podaří obnovit činnost v herně a pod hlavičkou sboru a Ratejny obnovit provoz v herně v podobě setkávání děti a rodičů při volnočasových aktivitách (4 kroužky, besedy, sobotní rodinné programy). Další možností jsou kurzy vaření nebo možnosti přivýdělků. V letošním roce také chceme znovu uspořádat dobročinný bazar (oblečení, obuv, drobné potřeby do domácnosti), který míval vždy velký ohlas.