logoCCE

Českobratrský evangelický sbor ve Volyni

Úvodní stránka

Pravidelný program

Co bylo

Fotogalerie

Kontakty


..Adopce na blízko

..Fairtradový sbor

..Možnosti pobytů

..Ratejna* Rekonstrukce sborového domu *

* Strakonice *

* Sborové dopisy *

TOPlist
TOPlist

zpět na Fotogalerie

Fotogalerie


Férová snídaně - 14. května 2016Férově snídáme už několik let a nejen v květnu. V sobotu 14. května jsme snídali na volyňské plovárně, kde byl také Food Festival - byli jsme jeho součástí. Férová snídaně je happening na podporu fair trade - koná se při příležitosti Světového dne pro fair trade, což je svátek, který slaví druhou květnovou sobotu tisíce lidí na celém světě.

Na prostoru určeném pro FT snídani byly připraveny deky a stoly a lavice a tam se nás od deseti do dvanácti sešlo 112. Kromě vzájemného ochutnávání férových dobrot a popíjení férového kafe a čaje, jsme ještě luštili kvíz o fair trade, skládali puzzle s pěstitelem kávy, kolorovali omalovánky. Každý rok také připravujeme výtvarnou dílnu pro děti - letos jsem malovali talíře a hrnky. Připraven byl petangue a kroket. Velký zájem byl o informační a propagační materiály o FT, stejně tak i o nákup FT surovin. Počasí bylo nádherné, i na bosé nohy došlo, k balení stánků nás přiměl až májový deštím v půl třetí.

Na Food festivalu bylo 37 kulinářů a každý z nich měl připravený minimálně jeden pokrm (zpravidla však víc) z FT surovin a/nebo z lokálních surovin. Pro lepší orientaci byl stánek označen "Férový a lokální kulinář". Jako organizátoři FT snídaně jsme také byli hlavními dodavateli FT surovin - kakao, cukr, čokolády, hořčice, Quinoa, olej apod. Návštěvníků FoodFestivalu bylo určitě víc jak tisíc.

jonas2016 jonas2016

jonas2016 jonas2016

jonas2016 jonas2016

jonas2016

jonas2016 jonas2016

jonas2016 jonas2016

jonas2016

jonas2016 jonas2016

jonas2016 jonas2016

jonas2016 jonas2016

Férová snídaně NaZemi je největší akcí na podporu fair trade v České republice. Zájem o akci neustále stoupá. Do prvního ročníku se před šesti lety zapojilo 41 míst, letos už to bylo čtyřikrát tolik – snídalo se na 161msítech v celé ČR. Společnou snídaní dali účastníci najevo, že upřednostňují produkty, při jejichž výrobě nebyla porušována lidská práva, poškozováno životní prostředí či zneužita dětská práce.

Z aktuálně zveřejněných výsledků prodeje fairtradových výrobků vyplývá, že nejprodávanějším produktem je KÁVA - té se prodalo v loňském roce v ČR 173 tun. Následují výrobky s fairtradovým kakaem, kterých se loni u nás prodalo 46 tun.

Další informace o naleznete na www.ferovasnidane.cz

jonasplakat

.... plakáty ke stažení ZDE a ZDE