logoCCE

Českobratrský evangelický sbor ve Volyni

Úvodní stránka

Pravidelný program

Co bylo

Fotogalerie

Kontakty


..Adopce na blízko

..Fairtradový sbor

..Možnosti pobytů

..Ratejna* Rekonstrukce sborového domu *

* Strakonice *

* Sborové dopisy *

TOPlist
TOPlist

zpět na Fotogalerie

Fotogalerie


projekt KRABICE OD BOT - Vánoce 2013krabice od bot 2013

zapojili jsme se do projektu www.krabiceodbot.cz - fotky z průběhu celého projektu najdete ZDEZde najdete záznam rozhlasového pořadu ZAOSTŘENO - přímý odkaz ZDE - celé to má 22minut, od 8:50minuty je povídání o dárcích z okolí Volyně.

Jedno velké DĚKUJEME

Na začátku všeho byla prosba o pomoc s ošacením cca patnácti dětí, kteří to mají ve svých životech docela perný. A tak proč nezkusit zabalit vánoční dárky pro tyhle konkrétní děti. Ukázalo se, že ochotných dárců by se našlo víc. Tak seznam nakynul. I tak se dárců hlásilo víc. Ve výsledku jsem rozdala sedmdesát osm jmen s věkem a také stručným osudem, kouskem nehezkých chvil, které děti a někdy i jejich dospěláci zakouší.

KRABIC OD BOT, ve kterých byl vánoční dárek se u nás nahromadilo ale mnohem víc, než těch „jmenovitých“ 78. Kromě více jak šedesátky!! jednotlivých dárců se také přidaly děti ze šesté třídy volyňské základky, studentky designu z volyňské průmyslovky, mnoho studentů strakonického gymnázia, žáci druhé a třetí třídy ZŠ Čelakovského ze Strakonic, třídy oboru sociální činnost volyňské střední školy a rodiče dětí mateřské školky U parku ze Strakonic. Vedle vánočně zabalených dárků vyrostla ještě velká hromada zimního oblečení, školních potřeb, hraček a trvanlivých potravin. Stejně tak i menší finanční sbírka na zaplacení obědů.

Všechny věci putovaly do rukou dětí, které mi pomohlo vytipovat několik sociálních pracovnic, které pracují s tzv. „dětmi z terénu“, stejně tak i dětská lékařka a učitelky. Ty děti žijí v našem bezprostředním okolí – mohu prozradit jen to, že jsou z okolí Volyně, Husince, Prachatic, Čkyně a Strakonic. Děti, kterým se nežije jednoduše, lehce. Mnohdy žijí v nedobrých podmínkách, v těch extrémních případech chudě až nuzně, jsou sociálně vyloučené, některým bývá zima a mají hlad. Povětšinou asi vinou svých rodičů, ale někdy i přes snahu rodičů pracovat a „zařadit se“ - sociální systém tohoto státu je totiž nějak podivně pokroucený.

Chtěli jsme udělat radost, potěšit a snad i trochu pomoct – a díky vám se to určitě podařilo. Děkuji

Eva Tkadlečková
Českobratrský evangelický sbor ve Volyni
Ratejna o.s.


krabice od bot 2013